Historia Kyokushin karate w Brzostku

Początki Karate Kyokushin w Brzostku sięgają 1999 r. Treningi zapoczątkował Sensei Tadeusz Krygowski II DAN z Jasła. Ponadto w prowadzeniu zajęć udzielał się

Piotr Lemek 3 kyu a prawami organizacyjnymi zajmował się Robert Kolbusz.

W dniu 24.05.1999 r. odbył się pierwszy egzamin na kolejne stopnie uczniowskie który pozytywnie zaliczyło 8 osób z terenu Brzostka. Na treningi odbywające się od lutego do listopada 1999 r. w szkole podstawowej w Brzostku uczęszczało około 70 osób.

Po kilkuletniej przerwie w 2003 roku Dębicki Klub Kyokushin Karate założył filię swojego klubu w Brzostku. Treningi prowadzili instruktorzy z Dębicy - Tomasz Mendoń, Adam Szela, Paweł Dydo oraz Jarosław Dzik.

Prowadzanie treningów od stycznia 2005 roku przejął wychowanek klubu z Brzostka - Robert Kolbusz. Dzięki jego zaangażowaniu oraz wytrwałości pomimo wielu problemów w prowadzaniu treningów karate w Brzostku w dalszym ciągu się rozwijało. Przełom w działalności klubu nastąpił początkiem 2006 r.

W dniu 6 lutego 2006 r.Sensei Tomasz Mendoń II DAN z Dębicy wraz z Robertem Kolbusz powołują do życia Uczniowski Klub Sportowy Kyokushin Karate w Brzostku. Do dnia dzisiejszego ta współpraca owocuje rozwojem klubu, na zajęcia uczęszcza coraz więcej dzieci i młodzieży oraz coraz częściej pojawiają się wyniki sportowe z rywalizacji na turniejach organizowanych przez Polski Związek Karate oraz Podkarpacki Okręgowy Związek Karate.

Ukoronowaniem działalności klubu jest organizacja w dniu 12.12.2009 r. I Mikołajkowego Turnieju Karate o Puchar Burmistrza Miasta Brzostek. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt iż zawodnicy z Brzostka zajęli w klasyfikacji końcowej II miejsce drużynowo.

Nie bez znaczenia w działalności Uczniowskiego Klubu Sportowego Kyokushin Karate w Brzostku jest pomoc którą otrzymano od Burmistrza Miasta Brzostek Pana Leszka Bieńka oraz Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzostku Pani Marii Przebięda. Serdeczne podziękowania za zaangażowanie w pracy na rzecz klubu należą się również dla Pana Stanisława Falarza.